//
miłej lektury

Polecane

Szesnaście uderzeń poniżej par?!

Gdy z +3 na karcie jest się najsłabszym golfistą we flighcie można się zdenerwować. Gdy -2 daje tylko dopiero drugie miejsce można się wkurzyć. Gdy jednak jest się przy tej okazji świadkiem czegoś tak niesamowitego jak runda na szesnaście uderzeń poniżej par, zamiast się ciskać lepiej się odprężyć i podziwiać grę kolegi.

Źródło: blogs.oc.edu

Rhein Gibson, 26 letni Australijczyk, pro startujący w Golfweek National Pro Tour, grał 12 maja tego roku na polu  River Oaks Golf Club w Oklahomie. Driving range był zamknięty z powodu rozmięknięcia po deszczu, więc Rhein wraz z dwoma kolegami po kilku treningowych puttach ruszyli na pole, na dziesiąte tee. Zaczęło się spokojnie od par, ale zaraz potem był eagle (index dołka 2!), birdie, eagle (index 6) i pięć kolejnych birdie! 26 uderzeń na dziewiątce zapowiadało coś niesamowitego.

Przed rozpoczęciem drugiej dziewiątki musieli poczekać 15 minut, aż zejdzie poprzednia grupa. Przestój najwyraźniej wybił Rheina z rytmu, bo na dołkach 1-9 zagrał „tylko” 6 birdie i trzy pary :)

Rhein grał z czarnych tee. Długość dołków z tych tee to tylko 6698 jardów (6125 metrów), a rating to 72,8/132  przy par 71.

55 to najniższy odnotowany wynik na pełnowymiarowym polu osiemnastodołkowym. Poprzednie 55 zaliczył Homero Blancas 1962 roku, ale grał on na polu dziewięciodołkowym, z osobnym zestawem tee dla każdej dziewiątki. Pole miało niewiele ponad 5000 jardów, za to niewielkie greeny ciasne dołki otoczone out-of-bounds. Rekord Homero przez jakiś czas widniał w Księdze Rekordów Guinessa, ale został usunięty gdy postanowiono, że brane są pod uwagę tylko wyniki na polach powyżej 6500 jardów.

Rekord Rheina Gibsona mimo że spełnia wymogi dotyczące długości pola, może nie trafić do Księgi Rekordów, gdyż został ustanowiony w czasie rundy towarzyskiej, nie turniejowej.

Dokładny i dośc emocjonujący opis rundy znajduje się na stronie Golf Pidgeon. Jeżeli jesteście ciekawi co do powiedzenia miał Rhein o swojej rundzie, możecie posłuchać wywiadu jakiego udzielił blogowi Eagle Eye.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz


9 + osiem =