//
miłej lektury

Gracze

Paddy nie zagra w Ryder Cup?

Wszystko wskazuje na to, że Padraig Harrington nie pojawi się w europejskiej drużynie na Ryder Cup. Mimo doświadczenia jakiego nabrał w czasie sześciokrotnego udziału w tym turnieju (wszystkie od 1999, w tym cztery wygrane przez Europę), raczej nie dostanie dzikiej karty od Jose Marii Olazabala, kapitana drużyny.

W pojawieniu się w barwach Europy na polu Medinach County Club Harringtonowi przeszkadza nie tylko fakt, że nie wygrał od dawna żadnego turnieju, chociaż od jakiegoś czasu coraz częściej widać go w czołówce (trzy razy w top10, 9 razy w top25 na 15 turniejów PGA Tour, w których startował w tym roku). Największą przeszkodą wydaje się fakt, że nie przepadają za nim Hiszpanie :)

Sergio Garcia, który dzięki zwycięstwu w Wyndham Championship niemalże w ostatniej chwili załapał się na listę startujących w Ryder Cup zapytany o to czy Paddy powinien pojawić się w drużynie odpowiedział tak:

I know José will do the best thing for the team and if that includes Harrington, that will be fine. If not, there are a lot of other guys who are playing very, very well too.

I don’t think he’s a sure pick personally. He wouldn’t be a sure pick for me!

Dlaczego Sergio nie wybrałby Harringtona? Przez żal za dwa tytuły wielkoszlemowe, które Irlandczyk sprzątnął Hiszpanowi sprzed nosa. Najpierw był The Open w 2007, kiedy to Garcia przegrał po czterodołkowej dogrywce. Możecie to prześledzić w trzech filmach, które zamieszczam poniżej.

Końcówka ostatniej rundy:

YouTube Preview Image

Początek dogrywki:

YouTube Preview Image

Koniec dogrywki:

YouTube Preview Image

Po The Open w 2007 był PGA Championship w 2008:

YouTube Preview Image

Co na temat szans na występ Harringtona w Ryder Cup mówi sam kapitan?

Olazábal was reminded that two weeks ago he said Harrington needed to do something extraordinary to make the side.

So what now constitutes extraordinary? „At least a win,” Olazábal replied with a smile.

Runda na -7 na Bethpage Black, jednym z najtrudniejszych pól w USA, i prowadzenie na turnieju The Barclays, na którym gra 125 najlepszych graczy sezonu nie jest dla Olazabala argumentem za powołaniem Paddy’ego do drużyny. Najprawdopodobniej ewentualne zwycięstwo Harringtona mogłoby nie wystarczyć, bo Jose Maria też ma osobisty żal do Irlandczyka.

Na turnieju Seve Trophy (mecz między UK+Irlandia vs Europa kontynentalna) Padraig chciał wołać sędziego, żeby się upewnić czy Olazabal ma prawo naprawić dwa pitchmarki na linii puttowania. Hiszpan rzucił focha, poddał dołek i poszedł dalej. Kolejne piętnaście dołków rozegrali w ciszy. Na domiar złego Harrington na osiemnastym dołku trafił putta na birdie, dzięki czemu urwał połowę punktu dla swojej drużyny, która ostatecznie wygrała 15:13. Mimo prób wyjaśnienia sytuacji jakie podejmował Paddy oraz kapitanowie Seve Ballesteros i Colin Montgomerie sprawy nie dało się załagodzić.

Trzymam kciuki za Harringtona, przydałoby mu się pierwsze zwycięstwo na PGA Tour od 2008, nawet jeżeli nie da mu to wejścia do drużyny na Ryder Cup.

 

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz


pięć + = 13