//
miłej lektury

Polecane

Europa!!!

W niedzielny poranek przy stanie 10:6 dla USA wydawało się już, że nie mamy szans i Amerykanie odbiorą nam puchar Rydera. Na szczęście Europejczykom udało się pozbierać po laniu jakie dostali w poprzednich meczach i na tablicy wyników zaczęło robić się niebiesko.

Pierwsze pięć meczy wygraliśmy (Donald, Poulter, McIlroy, Rose, Lawrie), następne dwa wygrali dla USA panowie Johnson i  Johnson. Garcia i Westwood zdobyli 12 i 13 punkt dla Europy, Dufner dociągnął Stany do 12. W tej chwili potrzebowaliśmy tylko jednego punktu, bo remis oznaczał, że utrzymujemy puchar.

Źródło: golfchannel.com

Na polu zostali jeszcze Martin grający przeciwko Strickerowi i Molinari walczący z Woodsem. Martin na przedostatnim dołku wychodzi na prowadzenie i wystarcza mu remis na osiemnastym. Francesco remisujący po szesnastu dołkach, na siedemnastce oddaje punkt Tigerowi. Gdy Molinari czeka w bunkrze w połowie osiemnastki (obok na fairwayu leży piłka Woodsa), na greenie Stricker ma szansę na wygranie dołka i zremisowanie meczu. Mocno chybia putta i Kaymer ma dwa uderzenia na zapewnienie Europie zachowania pucharu. Niemiec oczywiście wykorzystuje okazję i trafia na par. Na greenie i dookoła rozpętuje się szaleństwo, Francesco i Tiger muszą chwilę poczekać, zanim green się zwolni i będą mogli zagrać.

Źródło: cbssports.com

Włoch trafia z bunkra na green. Amerykanin ląduje po prawej stronie greenu. Molinari gra pierwszy i piłka staje niedaleko dołka. Tiger chipuje, piłka toczy się na dołek, ale robi lipouta. Putt na par, który dałby Tigerowi zwycięstwo w meczu i pierwszy punkt w tegorocznym Ruder Cupie, przechodzi obok dołka. Francesco dostaje gimmie i zdobywa pół punktu dla Europy. Jest 14,5 do 13,5.

Źródło: firstpost.com

Najjaśniejszym punktem europejskiej drużyny był bez wątpienia Ian Poulter (4 punkty!), najsłabiej wypadł Peter Hanson. Poniżej macie tabelkę z punktami jakie zdobyli/stracili gracze z naszego kontynentu.

w p r
Ian Poulter 4 0 0
Rory McIlroy 3 2 0
Justin Rose 3 2 0
Lee Westwood 2 2 0
Luke Donald 2 2 0
Sergio Garcia 2 2 0
Martin Kaymer 1 1 0
Paul Lawrie 1 2 0
Nicolas Colsaerts 1 3 0
Graeme McDowell 1 3 0
Francesco Molinari 0 2 1
Peter Hanson 0 2 0

W amerykańskiej ekipie najlepiej zagrał Dustin Johnson, najgorzej Steve Stricker.

w p r
Dustin Johnson 3 0 0
Phil Mickelson 3 1 0
Keegan Bradley 3 1 0
Zach Johnson 3 1 0
Jason Dufner 3 1 0
Matt Kuchar 2 1 0
Webb Simpson 2 2 0
Bubba Watson 2 2 0
Jim Furyk 1 2 0
Brandt Snedeker 1 2 0
Tiger Woods 0 3 1
Steve Stricker 0 4 0

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz


+ 2 = dziesięć