//
miłej lektury

Gracze

Szalona szesnastka na TPC Scottsdale

Jeden turniej w roku jest zupełnie inny od całej reszty zawodów PGA Tour. Waste Management Phoenix Open odbywający się na polu TPC Scottsdale Stadium Course. To właśnie tam padają wszelkie rekordy frekwencji. W 2012 trzeciego dnia zawodów na polu było 173 210 widzów, dwa dni temu - 179 022! Łącznie przez cały turniej przez pole przewinęło się 525 821 widzów (najwięcej było w 2008 - 538 356).

Już sam turniej jest fenomenem, ale absolutnie wyjątkowy jest dołek nr 16. Krótki par 3, 161 jardów. Nazywany jest Koloseum, bo w całości otaczają go trybuny, na których bywa i 30 tysięcy widzów.

tpc-scottsdale

Trybuny wypełniają się na kilka godzin przez dotarciem tu graczy. Żeby się na nie dostać, trzeba czasem odstać nawet i trzy godziny.

Normalne turniejowe zasady nie obowiązują w Koloseum. Nie ma mowy o ciszy i spokoju – tu cały czas jest głośno. Spora część graczy obawia się tego dołka jak siedemnastki na TPC Sawgrass. Nic dziwnego – trafisz na green i usłyszysz żywiołowe wiwaty, spudłujesz i zostaniesz wybuczany przez kilkadziesiąt tysięcy gardeł cały dzień płukanych piwem.

Największy aplauz przeznaczony jest dla pochodzącego z Arizony i wychowanka Arizona State University, Phila Mickelsona.

YouTube Preview Image

Lefty nie zawiódł widzów i zrobił piękne birdie:

YouTube Preview Image

Nie tylko widzowie pozwalają sobie na swobodniejsze zachowanie na szesnastce. Także gracze zachowują się inaczej niż zwykle. Normalne jest rzucanie w tłum czapek i innych gadżetów, a w zeszłym roku Ben Crane i Bubba Watson zaśpiewali kawałek swojego hitu (wyszło im to tragicznie :D).

W tym roku też było kilka ciekawych wydarzeń. Mieliśmy na przykład wyścigi caddie:

YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Padraig Harrington spróbował swoich sił w futbolu amerykańskim:

YouTube Preview Image

Wszystkich przebił James Hahn, który po birdie odtańczył „Gangam Style”:

YouTube Preview Image

Gracze pytani o atmosferę w Koloseum odpowiadają, że jest super i niesamowicie (dobrze wiedzą, że inna odpowiedź zagwarantuje im dzikie buczenie i wycie przy następnej wizycie na szesnastym dołku), ale zaraz dodają, że dobrze że to tylko raz w sezonie :)

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz


− 1 = cztery