//
miłej lektury

Polecane

Pora na Masters!

Pierwszy turniej wielkoszlemowy przed nami – od czwartku 93 graczy będzie walczyło o to, kto w niedzielę założy zieloną marynarkę. Z tej okazji mam dla Was kilka linków.

Na początek flighty na pierwsze dwa dni turnieju. Z interesujących mnie zestawień: Lee Westwood gra z Jimem Furykiem, Brandt Snedeker z Justinem Rose, Zach Johnson z Graeme McDowellem, Bubba Watson z Ianem Poulterem, Tiger Woods z Luke’iem Donaldem, Rickie Fowler i Jason Day z Padraigiem Harringtonem, Phil Mickelson z Luisem Oosthuizenem i Martinem Kaymerem, Rory McIlroy z Keeganem Bradleyem a Jason Dufner z Mattem Kucharem i Billem Haasem.

Azalie. Źródło: masters.com

Źródło: masters.com

GolfDigest przygotował zestawienie niepisanych zasad obowiązujących w Augusta National. Przykłady: nie ma „fanów”, tylko „goście” („patrons”); nie wolno kłaść się na trawie (siedzieć można); nie wolno ściągać butów a gracze nie mogą zakładać czapki daszkiem do tyłu.

Poprzednich zwycięzców Masters możecie przypomnieć sobie dzięki CableTV i ich infografice przedstawiającej menu tradycyjnych Masters Champions Dinners, na które mają wstęp tylko zwycięzcy i garstka VIP-ów. Menu ustala (i opłaca) zawsze poprzedni zwycięzca. I tak w 2006 roku Tiger podał fajitas z ryżem i fasolą a Nick Faldo w 1997 rybę z frytkami i zupę pomidorową.

Źródło: masters.com

Źródło: masters.com

Business Insider przygotował animowane gify pokazujące jak zmieniało się pole Augusta National. Na przykładzie dołków numer 2, 13, 15 i 17 jasno widać jak dołki stawały się coraz dłuższe a fairwaye węższe.

Geoff Schackelford zamieścił na swoim blogu 12 zdjęć z poniedziałkowej rundy treningowej. Na jednej z fotek widać, że tee są chronione jakimiś matami, żeby w czasie turnieju były w idealnym stanie.

Źródło: geoffshackelford.com

Na Reddit.com użytkownik okiechiknpikr, jeden z członków /r/golf, również zamieścił album fotografii z poniedziałku. To niesamowite jak perfekcyjnie i nieskazitelnie wygląda to pole.

Żródło: /r/golf

Żródło: /r/golf

Z bliska również robi wrażenie – to trawa na pierwszym fairwayu:

Źródło: @DaveTindallgolf

Źródło: @DaveTindallgolf

Na koniec: co pro zmieniliby na polu Augusta National. Hunter chce krótszej jedenastki, Rocco dłuższej dwunastki, bo teraz jest za łatwa, Keegan i Bernhard koszenia od tee do greenu, a Padraig i Brandt likwidacji rough.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz


6 × dziewięć =