//
miłej lektury

Gracze

Phrankenwood – tajna broń Lefty’ego

Phil Mickelson znany jest z kombinowania ze sprzętem. Ma za sobą np. występ w US Open bez drivera (w 2008), za to w 2006 wygrał Masters z dwoma driverami w torbie – jednym do fade, drugim do draw. Jego puttery miały czasem nawet siedem stopni, a w zeszłym roku na Masters miał w torbie utility irons (coś pomiędzy żelazem a hybrydą).

Co wymyślił tym razem? X Hot Phrankenwood.  Nazwa jest krzyżówką Frankensteina i wooda, a sam kij to „trójka wood na sterydach”. Nieco powiększona główka z Callaway X Hot 3Deep fairway wood na 45-cio calowym szafcie z drivera.

Źródło: @CallawayGolf

Źródło: @CallawayGolf

Oryginalna główka X Hot 3Deep ma w zależności od wersji 13 stopni i 180cc lub 14,5 stopnia i 185cc. Phrankenwood ma 250cc i 8,5 stopnia.

Kij powstał na zamówienie Phila – po kilku turniejach, w których grał większość teeshotów 3W zażyczył sobie, by inżynierowie z Callaway użyli tej samej technologii do zbudowania mu czegoś zbliżonego do drivera.

Źródło: @CallawayGolf

Źródło: @CallawayGolf

Lefty twierdzi, że dzięki Phrankenwood po teeshotach na rundach treningowych znajdował się w miejscach, w których nie był od lat. Na niektórych dołkach leżał kij-dwa bliżej greenu. Główne zalety to większa kontrola, łatwiejsze kształtowanie lotu piłki i niski spin, przez co piłka toczy się dalej.

Od poniedziałku Phrankenwood znajduje się na liście główek driverów zatwierdzonych przez USGA.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz


+ 8 = jedenaście